ZAP SR
 

Prihlásenie

Meno:
Heslo:

Doprava

Užitočné linky

European Automobile Manufacturers’ Association
www.acea.be
Organisation Internationale des Constructeurs d´Automobiles
oica.net

Organisation for DataExchange by Tele Transmission in Euro
www.odette.org


International Motorcycle
Manufacturers Association
immamotorcycles.org


Združenie autoškôl
zdruzenieautoskol.sk

Obchodný register
orsr.sk

Vestník verejného obstarávania v SR:
www.e-vestnik.sk

Vestník verejného obstarávania v EU
http://ted.europa.eu

Vestník verejného obstarávania v EU podľa kódov CPV

http://www.clepa.be/

http://epp.eurostat.ec

http://portal.statistics.sk

Partneri
Profil predsedu dovozcov áut

Novozvolený predseda divízie dovozcov automobilov Združenia automobilového priemyslu SR (ZAP SR) Ing. Pavol PREPIAK (46) absolvoval katedru automobilov, spaľovacích motorov a lodí Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Doteraz pôsobil na rôznych manžérskych postoch, najmä v slovenských zastúpeniach nemeckých, japonských a amerických automobiliek.
Po vzniku SR so zástupcami ďalších importérov spoluzakladal a je podnes členom Združenia dovozcov automobilov, ktoré sa stalo po založení ZAP SR jeho samostatnou divíziou, združujúcou importérov všetkých, takmer pol stovky na Slovensko dodávaných značiek dvojstopových motorových vozidiel. P. Prepiak doposiaľ zastupoval ZAP SR ako člen výkonného výboru divízie dovozcov i legislativno-technickej komisie.

Chronológia

Ing. Pavol PREPIAK (46)
V roku 1988 ukončil ako absolvent Slovenskej technickej univerzity Bratislava (STU) jej Strojnícku fakulta, katedru automobilov, spaľovacích motorov a lodí.

Od ukončenia štúdia na univerzite pôsobil v oblasti techniky a vzdelávania. Po roku 1989 pracoval v skupine poradcov prvého ministra školstva.

Od roku 1991 sa zameral viac na vyštudovanú oblasť automobilov a rok 1991 absolvoval zahraničný pracovný pobyt v Rakúsku.

Počas nasledujúcich dvoch rokov prispel k založeniu a vybudovaniu skupiny Motor-Car Wiesenthal, predajcu a servis značky Mercedes Benz.

Po vzniku Slovenskej republiky prechádza k japonskej spoločnosti Sumitomo corp. ktorá vo viacerých krajinách Európy zastupuje automobilku Nissan.

Počas tvorby podmienok pre prácu autorizovaných zástupcov v novo vzniknutej Slovenskej republike spoločne s ostatnými importérmi na jar 1993 zakladá a stáva sa predsedom Združenia dovozcov automobilov.

Po vzniku Združenia automobilového priemyslu SR sa Združenie dovozcov stalo súčasťou spoločnej organizácie ako samostatná Divízia dovozcov automobilov (DDA). Ing. Prepiak je členom Výkonného výboru divízie a členom legislativno - technickej komisie.

Ing. Prepiak zastupuje ZAP SR vo viacerých spoločných komisiách pri tvorbe a pripomienkovaní legislatívy, od roku 2002 zastupuje Združenie automobilového priemyslu SR v Recyklačnom fonde.

V roku 2005 prechádza do druhej divízie v materskej spoločnosti Sumitomo corp. ktorá zastupuje automobilku Ford na Slovensku.

Od roku 2007 pôsobí Ing. Prepiak ako člen hospodárskej rady Strojníckej fakulty STU Bratislava.

V roku 2009 bol vedúcim skupiny, ktorá za ZAP SR zabezpečovala technický priebeh a realizáciu tzv. podpory šrotovného na Slovensku. Základy spracovania starých vozidiel, ktoré sa od roku 2001 budovali na Slovensku, preukázali svoje reálne fungovanie. Slovenská republika bola za zvládnutie „šrotovného“ vysoko ohodnotená spomedzi ostatných krajín EÚ.

Riadne zhromaždenie DDA v roku 2011 zvolilo Ing. Pavla Prepiaka za predsedu divízie ZAP SR a člena Výkonného výboru ZAP SR. Ujal sa tak tejto funkcie po úspešnom predchodcovi, ktorým bol od roku 1995 Ing. Ľudovít Ujhelyi.


späť

Mesačný trend registrácií nových osobných automobilov 04/2012-04/2013

TOP 3 - Registrácie malých úžitkových automobilov za 01-04.2013


Fiat (367)

Peugeot (228)

Citroen (218)

Kumulatív celkovo: (1145)

TOP 6 - Registrácie nových osobných automobilov za 01-04.2013


Škoda (4291)

VW (1962)

Huyndai (1588)

Kia (1416)

Peugeot (1177)

Suzuki (997)

Celkovo: (20266)

Profil predsedu dovozcov áut

Predseda divízie dovozcov automobilov Združenia automobilového priemyslu SR (ZAP SR) Ing. Pavol PREPIAK (46) absolvoval katedru automobilov, spaľovacích motorov a lodí Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Doteraz pôsobil na rôznych manžérskych postoch, najmä v slovenských zastúpeniach nemeckých, japonských a amerických automobiliekviac...